להזמנות 077-727-7975
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
מאמרים

שיטות מיוחדות לניקוי שטיחים

בעת רכישת שטיחים, רוב הצרכנים מעדיפים להתמקד בנראות ועיצוב השטיח. אך דבר אחד וחשוב שהם לא לוקחים בחשבון, זה האם סוג השטיח הוא נוח וניתן לניקוי. פרמטר זה חשוב מאוד, כי הרי מה שווה שטיח יוקרתי שעולה אלפי שקלים ויותר, אם הוא מלא בכתמים שלא ניתנים להסרה? אך מכיוון שמדובר במחשבה לאחר מעשה, ניתן לנסות לצמצם את הכתמים בעזרת שיטות מיוחדות לניקוי שטיחים. במדריך הבא אנו ננסה לתמצת עבורכם, את סוגי השטיחים השונים ונפוצים וגם מה כדאי שתדעו על הניקוי שלהם.

ניקוי שטיחים עבודת יד - מרכיבים טבעיים

ניקוי שטיחים מקצועישטיחים העשויים עבודת יד, לא רק שעולים לא מעט כסף, אלא הם באמת נפלאים ומוסיפים מראה נפלא לעיצוב חלל החדר בו הם נמצאים. רוב השטיחים העשויים עבודת יד (לא דמוי), עשויים לרוב מרכיבים טבעיים כמו כותנה ופשתן - מה שנותן הצדקה למחירים שהם עולים. כותנה, פשתן ובעצם כל בד אחד טבעי, הוא נושם ולוקח אליו את הכתם או הנוזל שנשפכו עליו. מכיוון שהוא נושם, לעיתים הכתם עלול להיות כחלק מהשטיח, ואז גם ניקוי שטיחים מקצועי לא יצליח להסירם ב-100%. בשיטות ביתיות לניקוי שטיחים העשויים מרכיבים טבעיים, מנקים רק בעזרת רכיבים טבעיים כמו החומץ הטבעי המוכר או בעזרת קליפות פירות עץ הדר המתבררות כיעילות לסוגי כתמים אלו.

שטיחי מכונה - העשויים מרכיבים סינטיים

רוב האנשים מכנים ע"פ המקום בו הם נקנו: "יש לי שטיחי איקאה" וכו'. שטיחים אלו אמנם זולים יותר, אך רבים הבתים שהם נמצאים שם. היתרון בשטיחים סינטטיים (למעט שטיחים העשויים 100% פוליאסטר), הוא שהכתמים "יורדים" בקלות ומלאכת הניקוי נעשית בזריזות. בשיטות ניקוי ביתיות, ניתן להשתמש בחומר לניקוי שטיחים הנמכר במרכולים או בחומץ (גם חומץ סינטטי) ועוד.

היתרון של חברה מקצועית לעומת ניקיון חובבני

למרות שניתן לנקות בעצמכם ואף להגיע לתוצאות יפות שאינם מביישות את השטיח, עדיין ישנם פערים בין ניקוי חובבני לניקוי מקצועי. הדבר בא לידי ביטוי בחיטוי. לא ניתן לבצע חיטוי מלא לשטיח בעזרת תכשירים ביתיים, כדי לחטות שטיח, יש צורך להשרותו במים וחומרי חיטוי, להברישו בדקדקנות ולייבשו היטב. פער שני בין שני סוגי ניקוי אלו, הוא בתוצאות העבודה. ניקוי שטיחים אצל חברה מקצועית, יגרום לשטיח להיראות כחדש (למעט מקרים בודדים) והפערים בין איך שהשטיח יראה לאחר ניקוי מקצועי לבין ניקוי ביתי הם עצומים. בחברה, משרים את השטיח בבריכת מים עם חומרי חיטוי והסרת כתמים, מברישים אותם היטב עם מכונות הברשה, מכניסים אותם למכונות סחיטה ומשם לניעור השטיח ולבסוף למכונת ייבוש הפועלת על תנורים המחממים בטמפרטורה מסוימת המיועדת לשטיחים. והמחירים? ממש מצחיקים ביחס למה שתקבלו ובטח ביחס לתוצאות שתראו מול עיניכם.

לסיכום: כאשר מדובר בקטנים קטנים ונקודתיים, מומלץ לחסוך בעלויות ולבצע את הניקוי בעצמכם. כאשר השטיח כבר זקוק לרענון מלא, חיטוי והסרת כתמים, רק חברה מקצועית תיתן מענה הולם.

חזרה למאמרים